Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė Ramutė Šimukauskaitė ir toliau garsina Birštono vardą

Kalbos komisija nuo 2016 metų skiria apdovanojimus už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą. Šiais metais apdovanojimai teikiami jau devintą kartą. Skulptūrėle „Sraigė“ šiemet apdovanojami Lietuvių kalbos instituto Baltų kalbų ir vardyno tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas doc. habil. dr. Ilja Lemeškinas ir Gamtos tyrimų centro mokslininkas doc. dr. Zigmantas Gudžinskas.
Skulptūrėle „Sraigė“ (autorius Rokas Dovydėnas) ir diplomu šiais metais bus apdovanoti:
• doc. habil. dr. Ilja Lemeškinas – už visuomenei skirtų kalbinių renginių organizavimą ir šviečiamąją veiklą, lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje;
• doc. dr. Zigmantas Gudžinskas – už lietuviškos gamtos mokslų srities terminijos kūrimą ir sklaidą.

Kalbos komisijos pirmininko padėkos raštas už lietuvių kalbos puoselėjimą, aktyvią šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, skirtą lietuvių kalbai populiarinti, jos prestižui kelti, bus įteiktas ir   Ramutei Šimukauskaitei – lietuvių kalbos puoselėtojai, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorei ir UAB „Gyvenimas“ direktorei. R. Šimukauskaitės kandidatūrą pateikė Birštono savivaldybės administracija.
Laureatai bus pagerbti vasario 28 d. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Lietuvos mokslų akademijos organizuojamame Lietuvių kalbos dienų renginyje Mokslų akademijos salėje.

Ramutė Šimukauskaitė – žurnalistė, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė ir UAB „Gyvenimas“ direktorė. Rūpinimasis gražia ir taisyklinga lietuvių kalba, krašto istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimas yra neatsiejama Ramutės Šimukauskaitės veiklos dalis. Ji rengia konkursus, dalyvauja projektuose, skatina literatų ir jaunųjų kalbininkų kūrybiškumą. „Gyvenimo“ laikraščio puslapiuose kalbai skirtos rubrikos „Kalbos kertelė“, „Mano krašto žmonės kalba“, „Kaip žmogus kalba, toks jis ir yra“, „Mano kaimo, miestelio, miesto vardas“ ir kt.

Nuoširdžiai džiaugiamės birštonietės Ramutės Šimukauskaitės įvertinimu!

 

Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai