Rudeniniam žemės tręšimui – vietinis kompostas

2023.10.11

Roges ruošk vasarą, ratus žiemą – sako senolių išmintis. O žemę tręšti galima tiek rudenį, tiek pavasarį. Viena geriausių priemonių rudeniniam tręšimui – vietoje pagamintas natūralus kompostas.
Būtent tokią trąšą siūlo naudoti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, gaminantis kompostą iš žaliųjų ir maisto atliekų.
Abiejų rūšių komposto galima įsigyti Alytaus rajone esančioje Takniškių kompostavimo aikštelėje. Iš žaliųjų atliekų pagaminto komposto kaina 19, 97 Eur už toną, maisto atliekų komposto –  kaina 8 eurai už toną.

Spalio mėnesį Takniškių aikštelė dirba ir šeštadieniais nuo 9 iki 16 val., aikštelėje veikia pakrovimo technika.

Nedideliam komposto kiekiui parsivežti galima pasinaudoti ARATC turimomis priekabomis – jomis regiono gyventojai gali naudotis nemokamai. Priekabos iš anksto nerezervuojamos. Pasiteirauti, ar priekaba bus laisva jūsų pageidaujamu laiku, galima [email protected]  arba paskambinus tel.  (616) 81016. Šiais kontaktais kreipkitės ir norėdami įsigyti didesnį komposto kiekį, pateikti specialų užsakymą ne buitinėms reikmėms.

Žaliųjų atliekų komposto galima įsigyti ir Druskininkuose, Gardino g. 100, esančioje kompostavimo aikštelėje.

Į kitas regione esančias kompostavimo aikšteles Birštone Saulėtekio g. 23, Lazdijuose Gėlyno g. 23, Prienuose Pramonės g. 3, Prienų rajone Jiezno seniūnijoje Juodaviškių kaime Povų g., Varėnoje Geležinkelio g. 65 kompostas pardavimui atvežamas, jeigu yra užsakymas.  Visos kompostavimo aikštelės dirba ir šeštadieniais. Jų kontaktai ir darbo laikas skelbiamas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro svetainėje https://www.aratc.lt/kompostavimo-aiksteles/.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre gaminamo komposto kokybė nuolat gerėja, jame mažėja priemaišų – kompostas valomas, sijojamas naudojant modernias technologijas. Kasmet auga ir komposto paklausa – šiemet pavasarį jo net trūko: prasidėjus lauko darbams, per žiemą pagamintas kompostas buvo greitai išpirktas, tad norintiems teko laukti, kol bus pagaminta šviežio komposto, o jo gamybos procesas nėra trumpas.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai