|
Laukiant „Sidabrinės gervės 2024“ apdovanojimų ceremonijos, kelionę po Lietuvą pradeda vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Kino seansai po atviru dangumi šiais metais sveikinsis iš 12 miestų, o jų metu žiūrovams planuojama padovanoti beveik pusšimtį nemokamų lietuviškų filmų peržiūrų. Vienas vakaras, keturi lietuviški filmai ir galimybė pabendrauti su juos kūrusiais režisieriais, prodiuseriais ar aktoriais – tokia festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ formulė. Visą šiltąjį sezoną kino seansai laukia Kaišiadoryse, Birštone, Plungėje, Vilkijoje, Ežerėlyje, Jonavoje, Klaipėdoje, Karklėje, Šakiuose, Kėdainiuose, Lazdijuose ir Jurbarke. Kiekviename iš šių miestų bus rodomi nacionaliniams apdovanojimams nominuoti ir apdovanojimus pelnę filmai, apimantys ilgametražių, animacinių, trumpametražių bei studento darbų kategorijas. Šių metų festivalio vedėjos – teatro bei kino scenose ir televizijos ekranuose dažnai pasirodančios Sandra Daukšaitė-Petrulėnė ir Emilija Latėnaitė. Talentingos aktorės neslepia, kad jau laukia susitikimo su žiūrovais. „Sidabrinės gervės naktys“ – vienas mieliausių mano širdžiai ir laukiamiausių renginių. Džiaugiuosi turėdama unikalią galimybę keliauti kartu su geriausiais lietuviškais filmais ir pristatyti juos Lietuvos miestų ir miestelių žmonėms. Labai laukiu šios gražios ir prasmingos kelionės“, – teigia Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. „Sidabrinės gervės naktys“ kelionę birželio 7 d. tęs Birštone, kino teatru po atviru dangumi virsiančiame miesto stadione (B. Sruogos g. 18). Čia žiūrovai galės išvysti trumpametražį, metų geriausiu studento darbu tapti pretenduojantį filmą „-15“ (rež. Rinaldas Tomaševičius), metų geriausiam animaciniam filmui nominuotą juostą „Ta, kuri žino“ (rež. Eglė Davidavičė), trumpametražio filmo kategorijoje besivaržančią juostą „Tušinukas“ (rež. Adas Burkšaitis) ir komediją „Milijonieriaus palikimas“ (rež. Tadas Vidmantas).
Organizatorių informacija |