Pristatyta socialinė pasaka „Sutikimo galia“

2024.06.17

Birželio 11 d. Birštono savivaldybės administracija organizavo nuotolinį susitikimą su VšĮ Ribologijos bendraįkūrėja Rugile Butkevičiūte, Birštono gimnazijos ir Nemajūnų dienos centro atstovais, kurio metu buvo pristatyta socialinė pasaka „Sutikimo galia“, kaip metodinė priemonė 12–18 metų jaunuoliams seksualinio smurto tema. Taikant šią priemonę, pasakų forma jaunuoliai gali būti supažindinami su savo ribų brėžimu, mokymusi pasakyti „Ne“ netinkamo elgesio situacijose. Seksualinio smurto prevencija prasideda nuo ribų, „Ne“ – pirmoji vaiko išmokta žodinė riba.

Norintys susipažinti su socialine pasaka „Sutikimo galia“ rašykite el. paštu [email protected].

Susitikimo metu VšĮ Ribologijos bendraįkūrėja Rugilė Butkevičiūtė akcentavo, kad asmeninės ribos yra labai svarbios norint geriau suprasti save ir kitus. Su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais taip pat reikia kalbėtis apie asmenines ribas, juos būtina išmokyti kūno dalių pavadinimus. VšĮ Ribologija yra išleidusi knygą “Paskui ribas” skirtą 3 – 7 m. vaikams ir jų tėvams, globėjams bei su jais dirbantiems specialistams. Šioje knygoje istorijų pagalba vaikai mokosi apie ribas, sveikus santykius ir savo kūną.

Remiantis 2023 m. atliktu tyrimu, paaiškėjo, kad maždaug 8 iš 10 Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Europos Sąjungos (ES) pagrindinių teisių agentūros atlikto tyrimo duomenimis, viena iš 10 moterų yra patyrusi seksualinį smurtą nuo 15 metų amžiaus, o viena iš 20 buvo išžaginta. 1 iš 5 vaikų Europos šalyse yra patyrę kokios nors formos seksualinį smurtą. 2022 m. Lietuvoje 300 vaikų pripažinti nukentėjusiais nuo seksualinio smurto. Todėl seksualinio smurto prevencija yra efektyvi priemonė mažinant šį paplitusį nusikaltimą. Tuo tarpu neefektyvios yra strategijos – „nežinok ir neatsitiks“, „lik namie ir būsi saugi/saugus“, „skęstančiųjų gelbėjimas, pačių reikalavimas“.

Ribologija vienintelė platforma Lietuvoje, veikianti išskirtinai seksualinio smurto prevencijos srityje ir vienijanti joje dirbančius žmones. Ribologija gerina informacijos apie ribas ir seksualines teises visuotinį prieinamumą tam, kad kiekvieno asmens ribos ir kūno integralumas būtų gerbiami. Daugiau apie Ribologiją: Facebook: Ribologija Instagram: ribologija_ YouTube:  Ribologija.

Naudingos nuorodos:

Kas yra seksualinis smurtas

Nesu tikra/as, ar tai buvo smurtas

Kaip padėti sau

Nukentėjai nuo seksualinio smurto – PRABILK

Daugiau informacijos skiltyje “Smurto artimoje aplinkoje prevencija

 

VšĮ Ribologijos ir Birštono savivaldybės administracijos informacija

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: [email protected]

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai