|
Spalio 16 d. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pakvietė į susitikimą Birštono savivaldybės verslo atstovus. Į tradicinius merės pusryčius atvyko Birštono savivaldybės ir jos įstaigų atstovai, krašto verslininkai, vietos žiniasklaidos atstovai, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ direktorė Olga Gončarova. Susitikimas buvo skirtas aptarti Birštono kurorto naujoves, turizmo statistiką, vystymosi dinamiką Lietuvoje ir Birštone, pristatyti atnaujinamą Birštoniečio kortelę, pasidalinti informacija apie planuojamus renginius bei diskutuoti kitais, verslo atstovams aktualiais, klausimais. Renginio pradžioje Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė pasveikino susirinkusiuosius ir pabrėžė glaudų bendradarbiavimą tarp savivaldybės ir vietos verslo bendruomenės. Merė išskyrė esminius vykdomus ir planuojamus infrastruktūros gerinimo darbus, tokius kaip savivaldybės gatvių ir kelių tvarkymas, automobilių stovėjimo aikštelių plėtra prie daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitus. Taip pat pasidžiaugė naujai įrengtomis erdvėmis: atvira jaunimo erdvė persikėlė į naujas patalpas Birštono sporto centre, Vytauto Jurgio Meškos parke buvo atidarytas šiuolaikiškas stiklinis kupolas su terasomis, o ekstremalaus sporto mėgėjams įrengta nauja riedlenčių, paspirtukų ir BMX dviračių erdvė. Merė pristatė, kaip Savivaldybei sekasi surinkti rinkliavą už naudojimąsi kurorto viešąja infrastruktūra, kuri šiais metais turėtų siekti apie 700 tūkst. eurų. Surinktos lėšos bus skiriamos kurorto infrastruktūros ir viešųjų erdvių priežiūrai bei tvarkymui, gatvių apšvietimui ir jo atnaujinimui, nevyriausybinėms organizacijoms, taip pat kurorto reklamai bei viešinimo veikloms. Savivaldybės merė N. Dirginčienė pakvietė verslininkus bei potencialius investuotojus pasinaudoti išskirtine galimybe ir viešajame aukcione įsigyti du 1,0321 ha ir 1,8944 ha žemės sklypus, esančius prie pat Birštono kurorto įvažiavimo, strategiškai patogioje vietoje. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova pristatė turizmo tendencijas Lietuvoje, akcentuodama, kad bendras turistų skaičius Lietuvoje jau pasiekė priešpandeminį lygį. Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė pateikė Birštono kurorto turizmo statistikos duomenis ir vystymosi dinamiką. Pirmaisiais trimis 2024 m. ketvirčiais, lyginant su tuo pačiu 2023 m. laikotarpiu, turistų skaičius Birštone išaugo 5 procentais. Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė pristatė atnaujinamą Birštoniečio kortelę, kuri atvers dar daugiau galimybių tiek miesto gyventojams, tiek verslo atstovams. Netrukus bus pristatyta elektroninė Birštoniečio kortelės versija, skirta išmaniesiems telefonams. Mobiliojoje programėlėje bus galima rasti informaciją apie kurorte vykstančius renginius, nuolaidas. Joje bus pateikiami svarbūs pranešimai birštoniečiams bei suteikiama galimybė palikti atsiliepimus. Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys pristatė artimiausius planuojamus renginius Birštono kurorte, kviesdamas verslo atstovus aktyviai dalyvauti miesto gyvenime. Po oficialių pranešimų vyko diskusijos, kurių metu verslo atstovai galėjo užduoti klausimus, dalytis savo pastebėjimais bei idėjomis dėl Birštono kurorto vystymo. Birštono savivaldybės informacija |
|
|








