|
Spalio 15 dieną Zarasai tapo nevyriausybinių organizacijų (NVO) traukos centru – čia surengtas Lietuvos savivaldybių NVO tarybų susitikimas, skirtas skatinti bendradarbiavimą ir dalytis gerąja patirtimi bei stiprinti pilietinę visuomenę šalyje. Birštono savivaldybei atstovavo NVO tarybos atstovai: dr. Birutė Bartkevičiūtė, Danutė Žitkuvienė, Valentinas Kalinauskas. Renginio programa buvo padalyta į dvi dalis. Pirmojoje dalyviai turėjo progą artimiau susipažinti su Zarasų krašto paveldu ir bendruomenių iniciatyvomis: viena grupė lankėsi unikaliame Šlyninkos vandens malūne, o kita – gilinosi į tradicijas Vajasiškio bendruomenės edukacinėje programoje „Senolių kaimas“. Antroji – oficialioji susitikimo dalis vyko Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia susirinkusius NVO tarybų atstovus pasveikino Zarasų rajono savivaldybės vicemerė, Zarasų NVO tarybos pirmininkė Aleksandra Stadalienė bei Nacionalinės NVO koalicijos direktorė. Diskusijų metu atstovai iš visos Lietuvos dalijosi savo regionų sėkmės istorijomis ir praktiniais patarimais. Birštono NVO tarybos pirmininkė dr. Birutė Bartkevičiūtė pristatė išsamų pranešimą apie Birštono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų veiklą, pasiektus rezultatus ir ateities planus. Birštono NVO tarybos nuotraukos ir informacija |


