Prasidėjo Europos judumo savaitė. Kviečiame dalyvauti aktyviuose renginiuose!

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Judriosios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją.  2020 m. tema „Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą.
Ši kampanija skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu.
Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, kaip ir kasmet, taip ir šiais metais rinks pačius judriausius. Ministerijos prizais bus apdovanota judriausia savivaldybė, valstybės institucija, mokymo įstaiga, ikimokyklinio ugdymo įstaiga, įmonė ir judriausi gyventojai – dviratininkas ir pėstysis.Kviečiame mokymo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, organizacijas, įmones, įstaigas,  sanatorijas aktyviai dalyvauti iniciatyvoje ir nors vieną savaitę per metus tapti judresniems, o rugsėjo 22 dieną –  rinktis draugiškas aplinkai susisiekimo priemones – keliauti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu ir prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir gyvenimo kurorte kokybės gerinimo. Europos judumo savaitės renginiai BirštoneEuropos judumo savaitės filmukas

Aplinkos ministerijos ir Birštono savivaldybės informacija

 

 

Adresas

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 2, 59206 Birštonas

Kontaktai

Tel./Faks.: (8 319) 65 555
El. p.: sekretore@birstonas.lt

Kita informacija

Kodas: 188750166
Juridinių asmenų registras

Socialiniai tinklai