| Birštono savivaldybės administracija kartu su partneriais – Lenkijos Elko apskrities administracija ir Elko apskrities Lenkijos valstybinės miškų urėdijos padaliniu – dalyvavo Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo abipus sienos programos organizuotame projektų konkurse ir laimėjo finansavimą bendram projektui „Žaliųjų“ ir „mėlynųjų“ kelių jungtys gamtos paveldo teritorijose“. Bendras projekto biudžetas siekia 916 tūkst. eurų, Birštono savivaldybės administracijai, kaip pagrindiniam projekto partneriui, tenkanti bendro biudžeto dalis – 485 tūkst. eurų. 2019 m. vasario 20 d. Lenkijoje, Elko mieste, Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Dargis pasirašė projekto įgyvendinimo partnerystės sutartį su Elko apskrities valdybos pirmininku Marek Chojnowski ir jo pavaduotoju Robert Dawidowski bei Elko apskrities Lenkijos valstybinės miškų urėdijos urėdu Andrzej Wyłucki. Bendro projekto įgyvendinimo metu Birštono savivaldybėje bus rekonstruota Žvėrinčiaus miško pėsčiųjų-dviračių tako 1 km ilgio atkarpa, įrengtas pėsčiųjų-dviračių tako iki Škėvonių kaimo apšvietimas šviestuvais su saulės elementais, suoliukai miesto viešose erdvėse, du išmanūs suoliukai su mobiliųjų įrenginių krovimo stotelėmis, Žvėrinčiaus miško lankytojų apskaitos įrenginys, penkios pontoninės prieplaukos Nemune Birštono miesto teritorijoje.Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija |
Pėsčiųjų ir dviratininkų srautai Birštone didėjaBirštono kurortą kasmet aplanko vis daugiau lankytojų, tačiau tiksliau jų suskaičiuoti nebuvo galimybių, kadangi kurortą aplanko nemažai vienos dienos lankytojų. Taip pat nebuvo duomenų, kiek lankytojų bei vietos gyventojų naudojasi įrengtais pėsčiųjų ir dviračių takais. Bendradarbiaujant su partneriais iš Lenkijos Elko apskrities administracijos ir Lenkijos Elko apskrities valstybinės miškų urėdijos, Birštono savivaldybės administracija pradėjo įgyvendinti bendrą projektą „Žaliųjų“ ir „mėlynųjų“ kelių jungtys gamtos paveldo teritorijose“ ir įdiegė lankytojų apskaitos prietaisą šalia dviračių ir pėsčiųjų tako. Pirmieji duomenys nustebino – per ilgąjį Joninių savaitgalį dviračių ir pėsčiųjų taku iš viso pasinaudojo virš 800 dviračiais ar paspirtukais važiuojančių ir virš 1900 pėsčiųjų Žvėrinčiaus miško lankytojų. Per vieną ilgojo savaitgalio dieną Žvėrinčiaus miškas sulaukė vidutiniškai 200 dviratininkų ir 580 pėsčiųjų lankytojų. Birštono savivaldybės informacija |



