![]() |
Birštono gimnazijos pedagogai įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklų programos Birštono savivaldybės pažangos plano priemonę „Kolegialus susitarimais grįstas mokyklos bendruomenės mokymasis, siekiant pokyčių visose TŪM programos srityse“ birželio 26–28 d. dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo stažuotėje Varšuvoje. Stažuotės tikslas – mokyklos bendruomenės kompetencijų ugdymas, nukreiptas į pokyčių inicijavimą lyderystės, kultūrinio ugdymo, įtraukiojo ugdymo ir STEAM srityse.
Stažuotės metu trijų Lenkijos mokyklų atstovai pristatė savo ugdymo įstaigų mokymo ir mokymosi lyderystės geruosius pavyzdžius, kiek skiria dėmesio individualiems mokinių poreikiams, kaip padeda spręsti mokymosi ir socialinius sunkumus, kaip vysto partnerystę su socialiniais partneriais ir bendradarbiavimą su tėvais. Stažuotės metu vyko edukacinės veiklos Nacionaliniame etnografiniame muziejuje, Nacionalinėje galerijoje. Technologijų centre ne tik buvo galimybė susipažinti kaip ši pirmoji erdvė Lenkijoje, siūlanti tardisciplininius edukacinius užsiėmimus pagal STEAM metodiką vaikams, paaugliams ir suaugusiems, sudaro sąlygas verslo sąsajoms su naujomis technologijomis. Edukacijų metu mokytojai turėjo galimybę patys išbandyti kai kurias inovatyvias veiklas. Stažuotės laikas Koperniko mokslo muziejuje leido suprasti kaip sėkmingai galima derinti STEAM ir kultūrinio ugdymo veiklų organizavimą.
Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
