|
Pavasario sezono metu Birštone planuojami ir vykdomi želdinių tvarkymo darbai, kuriais siekiama užtikrinti gyventojų bei svečių saugumą, sudaryti sąlygas kokybiškai įgyvendinti miesto infrastruktūros projektus ir išsaugoti želdinių gyvybingumą. Vytauto Jurgio Meškos vardo parke kertamos nuo žievėgraužio invazijos žuvusios pušys. Pažymėtina, kad keletą metų vykdžius sanitarinius kirtimus, žievėgraužio židiniai pušyne yra beveik sunaikinti ir žuvusių medžių kiekis yra palyginti nedidelis. Svarbūs želdinių tvarkymo darbai atliekami ir vykdant Vytauto, Muziejaus bei Šlaito gatvių rekonstrukcijos projektą. Prieš priimant sprendimus dėl medžių šalinimo, visiems šių gatvių želdiniams buvo atliktas išsamus būklės vertinimas ir vadovaujantis jo išvadomis bei vykdomo projekto sprendiniais, pašalinta tik dalis medžių. Taip pat šiose gatvėse bus atliekami arboristinio medžių sutvarkymo darbai: genimas paprastasis ąžuolas ir dvi mažalapės liepos. Tokie darbai bus atliekami ir prie Birštono autobusų stoties, siekiant sutvarkyti mažalapę liepą, pašalinant iš lajos paprastąjį amalą. Planuojamas arboristinis ąžuolo genėjimas ir Druskupio gatvėje. Atsižvelgiant į specialistų vertinimus, pavojingi ar pažeisti medžiai bus šalinami N. Silvanavičiaus ir B. Sruogos gatvėse bei Vytauto parke.
Birštono savivaldybės informacija |